Przejdź do treści

Ekrany akustyczne z ogrodzenia akustyczne

  • przez

ekrany akustyczne Ekrany akustyczne Vs kurtyny akustyczne – jak działają oraz wady i zalety każdego z nich

photo

ogrodzenia akustyczne

ekrany akustyczne Ekrany przeciwhałasowe, znane również jako ekrany akustyczne, są niezbędnym rozwiązaniem dla firm w obszarach, gdzie nadmierny hałas ze źródeł zewnętrznych może obniżyć jakość życia. Istnieje wiele rodzajów barier przeciwhałasowych dostępnych w zależności od potrzeb i wymagań budżetowych. Istnieją dwie główne kategorie systemów barier przeciwhałasowych: Zewnętrzna akustyczna bariera dźwiękowa i wewnętrzna bariera dźwiękowa. Zewnętrzny system bariery dźwiękowej składa się z kombinacji przegród i systemów kratowych, zainstalowanych na zewnętrznej ścianie biura. Jest to najdroższy rodzaj bariery przeciwhałasowej, jednak okazał się skuteczny w wielu okolicznościach.

Ekrany akustyczne zabezpieczenie posesji zaś i kameralność też więcej niezgszej cichości .

Akustyczne bariery dźwiękowe, zwane również ekranami przeciwhałasowymi, znane są również jako bramy przeciwhałasowe. Są one przeznaczone do kontroli hałasu zewnętrznego przedostającego się do pomieszczenia poprzez zmniejszenie ilości materiałów wibrujących, takich jak wiatr, powietrze i hałas powodowany przez przejeżdżający ruch uliczny. Bariery przeciwhałasowe są powszechnie wykonane z materiałów stałych, takich jak plastik lub drewno, choć można je również kupić w formach kompozytowych, które pozwalają na te same korzyści przy niższych kosztach. Drewno, akryl, aluminium, plastik (porcelana i z recyklingu) oraz beton stanowią dodatkowy produkt, który jeszcze bardziej zwiększa właściwości tłumienia dźwięku przez akustyczne bariery dźwiękowe.

Ekrany akustyczne z przegrody akustyczne

Ogrodzenia akustyczne są również czasami instalowane w celu zmniejszenia hałasu z zewnątrz. Panele ogrodzeń akustycznych są dostępne zarówno w formie prefabrykowanej, jak i modułowej, w zależności od poziomu prywatności, jakiego Państwo potrzebują. Ogrodzenia modułowe oferują największą elastyczność, jeśli chodzi o dostosowanie ich do konkretnych wymagań. Prefabrykowane ekrany akustyczne są wstępnie uformowane i gotowe do instalacji, ale proces instalacji może trwać dłużej ze względu na pewne ograniczenia związane z niektórymi materiałami. Czas instalacji paneli prefabrykowanych wynosi zazwyczaj od jednej do trzech godzin, natomiast w przypadku paneli modułowych może trwać do sześciu godzin.

Ekrany akustyczne własności ciszy.

Panele akustyczne są dostępne w celu dopasowania do większości standardowych ram budynków i są wykonane z lekkich materiałów, które sprawiają, że są łatwe w transporcie i instalacji. Niektóre z tych ekranów są nawet dostępne w celu dopasowania do narożników, gdzie najtrudniej jest zainstalować inne rodzaje obudów. Inne rodzaje ekranów akustycznych są specjalnie zaprojektowane do pochłaniania transmisji dźwięku przez ich panele, zamiast być barierą dla dyfuzji hałasu. Te typy są bardziej skuteczne w zmniejszaniu transmisji dźwięku w pomieszczeniu, ale ze względu na dodatkowe ramki wymagane, są one zazwyczaj droższe.

Ważne jest, aby zauważyć, że niektóre bariery akustyczne działają poprzez redukcję wibracji występujących podczas pracy; na przykład ekran akustyczny, który jest używany do redukcji źródeł hałasu w magazynie. W tej sytuacji to sprzęt obsługujący ekrany, będący zazwyczaj połączeniem tkaniny i metalu, pochłania wibracje, a nie ludzie obsługujący masztachety. Materiały używane w procesie produkcyjnym są specjalnie zaprojektowane tak, aby rezonować przy pewnych częstotliwościach, przy których sprzęt rezonuje w sposób naturalny. Te specjalne materiały nie rezonują tak dobrze w innych częstotliwościach, więc ogólna skuteczność całego systemu jest zmniejszona. Ogrodzenia akustyczne mogą kompensować ten efekt poprzez zastosowanie grubszych materiałów.

Kurtyna akustyczna, z drugiej strony, wykorzystuje inną metodę wygłuszania. Zamiast pochłaniać niepożądany hałas, tworzy barierę energetyczną, która zmniejsza lub eliminuje przenoszenie dźwięku między dwiema powierzchniami. Najczęstsze zastosowania tego typu materiałów dźwiękoszczelnych znajdują się w miejscach, które mają tendencję do bycia najbardziej hałaśliwymi. Na przykład, skrzyżowania dróg, fabryki przemysłowe i magazyny często używają tego typu materiału w celu zmniejszenia ilości niepożądanego hałasu, którego doświadczają.

Ekrany akustyczne sporo więcej klimatu oraz luzu w naszej „fortecy”.

Inną skuteczną opcją izolacji akustycznej jest zastosowanie ogrodzenia. Płoty, choć nie mają taką samą estetykę, jak niektóre inne opcje ogrodzenia, są bardzo skuteczne w zmniejszaniu transmisji hałasu. Sposób, w jaki działa ogrodzenie jest poprzez tworzenie bariery izolacyjnej, która skutecznie zmniejsza transfer dźwięku z jednego obszaru do drugiego. Ogrodzenia są najbardziej skuteczne, gdy są one zbudowane z grubszej odmiany materiału niż zwykle znaleźć. Niektóre rodzaje ogrodzeń są zbudowane z winylu, który jest najgrubszy rodzaj materiału można znaleźć. Istnieje wiele plusów i minusów do korzystania z winylu jako ogrodzenia i tutaj są niektóre z tych plusów i minusów:

Kurtyny akustyczne, z drugiej strony, są bardziej skuteczne w tworzeniu bariery akustycznej. Kiedy łączysz te dwie opcje, otrzymujesz najwyższą prywatność, izolację akustyczną i trwałość w jednym produkcie. Aby uzyskać pełne korzyści z tego typu bariery dźwiękowej, należy zainstalować oba materiały na obwodzie nieruchomości. Istnieje wiele plusów i minusów związanych z każdą opcją i ważne jest, aby zrobić swoje badania i wiedzieć, co jest najlepsze dla Twojego domu.


Dane adresowe:
Akte – Ogrodzenia – Kontakt
Akte Sp. z o.o.
ul. Morasko 17
61-680 Poznań
801 000 784
(61) 665 06 06
784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.