Przejdź do treści

Kolory kwiatów a psychika człowieka cz1.

  • przez

Kolory kwiatów a psychika człowieka cz1.

Kolorory kwiatów Zdjęcie autorstwa UnknownNFT z Pexels

Rośliny odgrywają bardzo dużą rolę w życiu człowieka jak i biosfery. Rośliny można spotkać w każdym miejscu na ziemi nawet na pustyni. Produkują tlen który jest głównym i stałym składnikiem powietrza. Naukowcy doszli do wniosku się że ziemska biosfera zaczęła się tworzyć (przez proces biogenezy) przynajmniej 3,5 miliardów lat temu. Strefę tę zamieszkują wszystkie organizmy żywe, nie tylko rośliny, ale i zwierzęta oraz ludzie. Trzeba się zastanowić co by było gdyby wszystkie rośliny na świecie nagle zniknęły?

Bez roślin ani rusz.

Jest bardzo prawdopodobne, że życie by się skończyło. Rośliny dostarczają nam nie tylko tlenu, ale również pożywienia, włókien, drewna, papieru, paliw, leków, barwników, żywic, olejków eterycznych, kauczuku. Bez roślin życie powoli zaczęło by się kończyć. Tlenu było by coraz mniej i zwierzęta roślinożerne zaczęły by umierać. Ludzie nie mieli by pokarmu i ziemia przestała by istnieć. Dlatego każdy człowiek powinien dbać o rośliny.

Dla tego Ekologia

To właśnie dlatego należy chronić środowisko. Dzisiejsza świadomość człowieka jest inna, niż kilkadziesiąt lat temu. Dziś wiemy, że ekologia to bardzo ważna dziedzina nauki. Zachowanie zieleni w miastach i zmniejszenie emisji CO2 to dziś podstawa. Pozytywne odcienie zieleni szum czystej wody. i przejrzyste powietrze.

Rośliny a kolory

Oprócz tego, że rośliny dostarczają nam tlenu i pożywienia, potrafią pozytywnie oddziaływać na nas kolorami. Kwiaty mają również swój pozytywny udział w oddziaływaniu na człowieka. Kolory w przyrodzie mają również ważną rolę do odegrania. Wszystkie rośliny kwitnące w tym cebulki kwiatów takich jak: hiacynty, tulipany, żonkile, lilie kwitną intensywnie we wszystkich zdawałoby się możliwych kolorach.

Czytaj dalej  cz2. https://halmaheraprivatetours.com/kolory-kwiatow-a-psychika-czlowieka-cz2/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.